Menüü

Soome-ugri rahvaste hõimupäev

18.10.2017

Igal aastal, oktoobrikuu kolmandal nädalal on tavaks tähistada soome-ugri rahvaste hõimupäevi. See on saanud heaks tavaks ka meie koolis, Narva Pähklimäe gümnaasiumis, kus juba neljandat aastat järjest tutvustatakse gümnaasiumiastme noortele üht hõimurahvast. Sel aastal oli pearõhk Komi Vabariigil ja komide eluolul.

Ajavahemikul 16.-20.10.2017 toimusid traditsioonilisteks saanud hõimupäevad, kuigi veidi teise vaatenurga all ja kavagi ei olnud nii tihe kui varasematel aastatel, mil õpetajad on terve nädala jooksul tutvustanud õpilastele oma tundide raames hõimurahvuste kultuuri, rahvariideid, traditsioone, kirjandust, elutingimusi, elukohti, rahvuskööki jms ja õpilased on kohtunud ühe rahvusrühma esindajatega.  LAK-üritusena toimus 17.10.2017.a kell 14.00 8. ja 12. klassi õpilaste ühistund (eesti kirjandus, eesti keel, geograafia), mis oli pühendatud tutvumisele komi sugulusrahvaga. 12. klassi õpilased (Anastassia Shustrova, Julia Šuškevitš, Polina Šeljahhovska) ning eesti keele, eesti kirjanduse ja geograafia õpetajad valmistasid ette esitlused komidest, nende traditsioonidest, kirjandusest, rahvusköögist ja loodusvöönditest, kus elavad soome-ugri keelkonda kuuluvad rahvad. Kuuldud informatsiooni alusel täitsid õpilased selleks ürituseks väljatöötatud töölehed. Loodame, et need traditsioonilised üritused aitavad meie õpilastel avardada oma silmaringi, hinnata multikultuursust ning väärtustada oma kultuuri kõrval ka teisi kultuure vaatamata nende suurusele, rahvaarvule ja eripärale.

Täname kõiki osalejaid!

Õpetajad: Inguna Joandi, Svetlana Tsarjova, Juri Gordejev